• Home
  • Archiwum
  • I Fetting Festiwal
  • Jury I edycji

Jury I edycji

Alicja Majewska Alicja Majewska - Piosenkarka
W latach 1971- 74 śpiewała w zespole Partita. W 1974 rozpoczęła karierę solową. Do 1977 związana była z warszawskim Teatrem na Targówku. Koncertowała w wielu krajach. Wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Piosenki w Opolu, otrzymała również Grand Prix na festiwalu w Rostoku w 1980, oraz Grand Prix na festiwalu w Hawanie w 1985 . Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli", „Odkryjemy miłość nieznaną", „Być kobietą", „To nie sztuka wybudować nowy dom". Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), udział w oratoriach W. Korcza i E. Brylla. Współpracuje na stałe z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem.
Maria Szabłowska Maria Szabłowska - Dziennikarka muzyczna radiowa i telewizyjna
W „Polskim Radio" prowadziła m.in. audycje „Magazyn Muzyczny Rytm" oraz „Muzyka Nocą". W Telewizji Polskiej zadebiutowała w połowie lat 80 w wakacyjnym programie "Studio Lato" emitowanym w pierwszym programie TVP. W późniejszych latach prowadziła program "Stare, nowe i najnowsze" oraz wspólnie z Krzysztofem Szewczykiem program "Dozwolone od lat czterdziestu". Obecnie prowadzi radiowe (m.in. "Muzyczną Jedynkę") i telewizyjne programy muzyczne (m.in. "Wideotekę dorosłego człowieka"). Maria Szabłowska jest autorką książek "Elvis – amerykański sen" i "Cały ten big beat", a wspólnie z Krzysztofem Szewczykiem książki „Ludzkie gadanie. Życie, rock and roll i inne nałogi". W 2005 otrzymała Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a 27 września 2011 za wybitne zasługi dla Polskiego Radia została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Włodzimierz Korcz Włodzimierz Korcz – Kompozytor i pianista
Jest kompozytorem wielu polskich przebojów - m.in. „Żeby Polska była Polską", „Gdzie ci mężczyźni", „Być kobietą", „Zamiast", „Jeszcze się tam żagiel bieli", „Och, życie, kocham cię nad życie", „Jaka róża taki cierń".
Współpracował z największymi polskimi autorami tekstów piosenek: Wojciechem Młynarskim, Ernestem Bryllem, Magdą Czapińską czy Jonaszem Koftą, a jego piosenki śpiewały i śpiewają największe gwiazdy polskiej piosenki. Jest autorem muzyki filmowej m.in. do filmów - „07 zgłoś się", „Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Zdobył wiele nagród na krajowych i zagranicznych festiwalach piosenki (Opole, Rostock, Witebsk, Bratysława). W swoim dorobku autorskim posiada również m.in.: dwa oratoria, musical operowy, musicale, pieśni religijne (także do słów Karola Wojtyły) oraz nagrań płytowych. Współpracuje z Polskim Radio oraz Telewizją Polską. Odbył wiele podróży artystycznych do krajów Europy, Ameryki i Australii najczęściej w towarzystwie Alicji Majewskiej.
Jerzy Walczak Jerzy Walczak – Aktor teatralny i filmowy
Od ponad trzydziestu lat związany z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Występował w spektaklach teatralnych grając role: Kune-Lemł w Śnie o Goldfadenie (1984, reż. Jakub Rotbaum), Abram w Skrzypku na dachu (2002, reż. Jan Szurmiej), Batlen w Między dniem a nocą. Dybuk (2004, reż. Szymon Szurmiej), Poeta w W nocy na starym rynku (2008, reż. Szymon Szurmiej). Grał ponadto w kilku filmach, m.in. w Austerii w reż. Jerzego Kawalerowicza i Korczaku w reż. Andrzeja Wajdy, w filmie Agnieszki Holland pt. „W ciemności" zagrał jedną z głównych ról – Jakuba Berestyckiego. W 2009 roku otrzymał brązowy medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.
Dariusz Dąbrowski Dariusz Dąbrowski - Sekretarz Gminy w Baranowie, członek Zarządu LGD Ziemia Chełmońskiego
Od 2007 związany zawodowo z gminą Baranów, jest inicjatorem wielu wydarzeń o charakterze kulturalno-społecznym. Jest pomysłodawcą Fetting Festiwalu. Inspiracją stała się książka „Zarys dziejów gminy Baranów", wydana w 2012 roku z okazji uroczystości – „Obchodów 400-lecia miejscowości Baranów i 100-lecia parafii Baranów".

Opublikowano w I Fetting Festiwal